Timeshare

June 2, 2008 at 10:14 am | Posted in Adventure, Culture, History, Holiday, Holidays, Hotel, Lifestyle, News, Photo, Travel, Wakacje, World, Wyspy Kanaryjskie | Leave a comment
Ocenia się, że aż 3 mln ludzi na całym świecie korzysta w czasie wakacji z systemu określanego angielskim terminem „timeshare”. Polega to na tym, że kilka osób deklaruje się wypoczywać co roku w jakimś określonym miejscu i za opłatą rezerwuje tam noclegi w różnych okresach dla poszczególnych członków grupy. Rzecz jasna, uczestnik takiego przedsięwzięcia może bez przeszkód odstąpić przyznane mu prawo do pobytu osobom trzecim za każdym razem, kiedy nie chce lub nie może z niego skorzystać.

Akwizytorzy oferujący udział w opisanym systemie pojawiają się czasami w głównych kurortach na Wyspach Kanaryjskich. Turysta, który polubi wyspy na tyle, że będzie chciał odwiedzać je co roku, może rozważyć tę ofertę, ale musi uważać, co i jak wybiera. Upewniwszy się, że proponowane miejsce ma wymagane udogodnienia, powinien dokładnie przejrzeć umowę pisemną pod kątem swoich praw i obowiązków, zwracając szczególną uwagę na fragment, w którym firma zobowiązuje się zająć sprzedażą jego prawa do pobytu, gdyby zechciał wykupić inne. Trzeba pamiętać, że nie kupuje się nieruchomości, lecz pozwolenie na spędzanie w niej określonego czasu.

Firma, z którą podpisuje się umowę, musi być rzetelna. W Polsce należy się zwrócić do instytucji należącej do European Timeshare Federation. Należy jednak zachować maksimum ostrożności i przed podpisaniem umowy dokładnie sprawdzić rzetelność pośrednika. Z przeprowadzonego rozeznania wynika, że gros polskich „przedstawicieli” nie jest znanych European Timeshare Federation. Ceny oferowanych apartamentów zaczynają się od 30 tys. $. Im jest droższy, tym łatwiej wymienić go na inny, o podobnym standardzie i w innych częściach świata.

Leave a Comment »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.
Entries and comments feeds.

%d bloggers like this: